zgoda

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

W dniach 30 marca do 06 kwietnia 2019 r.  w Sielpii Wielkiej (województwo świętokrzyskie) odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do 12 i 14 lat w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. W zawodach wzięło udział 208 szachistów z całej Polski.

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim opartym na rankingu na dystansie 9 rund, zgodnie z obowiązującymi przepisami gry FIDE oraz PZSzach w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych. Tempo gry 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

W bardzo mocno obsadzonej grupie dziewcząt do 14. roku życia uczestniczyła uczennica  PSP w Czyżówce Zuzanna Matusik (reprezentująca klub szachowy UKS „Hetman „Koronny” Trzebinia) posiadająca 43 nr startowy zajęła 37 lokatę wśród 52 finalistek (19 miejsce – klasyfikacja lat 14). Nadana Zuzannie została po raz kolejny klasa sportowa III.

Po obliczeniach uwzględniających punktację indywidualną:

W rywalizacji klubowej zajęła III miejsce (I.  KSz Polonia Wrocław; II. MUKS Stoczek 45 Białystok;  III. UKS „Hetman Koronny” Trzebinia), a także w klasyfikacji generalnej województw zdobyła III miejsce (I. Śląskie;  II. Dolnośląskie; III. Małopolskie). Gratulacje.

XXV OOM - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Dziewczęta do lat 14 – wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1793/results.html?l=pl&tb=10